שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין היא הערכה כספית של קניין. בבואם של שמאים לקבוע ערך, הם לוקחים בחשבון גורמים רבים. בניהם: היצע וביקוש, חתכי מחירים ופרמטרים נוספים בהתאם לנכס הנבדק והצורך לשמו ניתנת השומה. קיימים כמה סוגים של שמאים, בניהם: מקרקעין, רכב, ביטוח וכו’. בהקשר של שמאות מקרקעין, מדובר בהערכת שווי של מקרקעין. בבוא השמאי להעריך נכס הוא לוקח בחשבון פרמטרים כמו: מיקום, גודל (מ”ר), גיל הבניין, כיווני אוויר, קומה, ליקויי בניה, אוכלוסיית הסביבה, עיצוב פנים, אבזור הבניין והדירה, חניה, רישומים וכו’.

שמאי מקרקעין הוא מי שהוסמך לכך ע”י משרד המשפטים. כל שמאי מקרקעין עמד בכל התנאים הנדרשים, בניהם תואר אקדמי אחד לפחות, בחינות, התמחות ועוד. המסלול הארוך בא להבטיח כי השמאים יהיו מומחים בתחומם בהתאם לגודל האחריות הרבה שלהם.

כאמור, שמאי מקרקעין נחוץ כמעט בכל עסקת נדל”ן. בעיקר כשנדרשת בטוחה לגבי מחיר הנכס או כאשר ישנה חוסר הסכמה לגבי גובה פיצוי.

שמאות מקרקעין ובדק בית

בהקשר של בדיקת ליקויי בניה ובדק בית נזדקק לשמאי מקרקעין כאשר קיים ליקוי שלא ניתן לתיקון בפועל. לדוגמא, מרחב מוגן שנבנה במידות הקטנות ממידות המינימום הקבועות בחוק ותיקון שלו יאלץ הריסה של המבנה כולו. במקרה כזה שמאי מקרקעין יקבע מהי ירידת הערך של הנכס עקב המרחב המוגן הלקוי. את הסכום שיקבע השמאי כירידת ערך ניתן לדרוש מהקבלן. באופן הזה, ידרשו בעלי הדירה החזר, היות והדירה שקיבלו שווה פחות מהסכום ששילמו בעבורה.

כאשר אין הסכמה בין הקבלן לבין הדיירים בנוגע לגובה הפיצוי. יוכל הקבלן להביא שמאי מצידו להערכה נגדית של גובה הנזק \ ירידת הערך. ברב המכריע של המקרים תיקים אלה יסגרו בהערכה שלישית של שמאי שאותו ממנה בית המשפט על מנת לפסוק את סכום הפיצוי.

יצוין כי שמאי המקרקעין מחויבים לתת הערכה מקצועית ואובייקטיבית וזאת בכפוף לכללי האתיקה המקצועית הקבועים בחוק ובתקנות. זאת בדומה, לעו"ד, רו"ח או כל מקצוע אחר בעל תוקף סטטוטורי.

לקבלת הצעת מחיר בקליק לחצו כאן
או בטלפון / בוואטס-אפ: 055-6657890

 

שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין

עדן טויטו
עדן טויטו
2023-05-01
באפריל 2023 איתי ביצע לנו בדק בית טרום המסירה (דירה 6 חדרים) ואנחנו מרוצים מאוד! הדוח הצביע על ליקויים בשווי עשרות אלפי שקלים שאין סיכוי שהייתי מוצא לבד! תודה רבה איתי.
אירה אפריאט
אירה אפריאט
2023-04-24
מאוד מקצועיים, מומלץ בחום
מרים לוין
מרים לוין
2023-03-12
יניב בודק יעיל מקצועי ונעים...מומלץ ביותר!!
וילי אסור
וילי אסור
2023-03-08
יחס אישי מקצועיות שרות מעל המצופה
ברכהחוה אהרון
ברכהחוה אהרון
2022-11-07
אנחנו מבקשים להמליץ בחום רב על חברת אינספקט לבדק בית כחברה מקצועית, אמינה יסודית, בעלת מוניטין וניסיון רב, קשובה לצרכי הדיירים. הדוח שנתקבל היה מפורט מעל המצופה. נשמח להמליץ לכל דורש כאמור בחום רב. יישר כחם !!!
Christian Lior Corpuz
Christian Lior Corpuz
2021-08-10
מאוד יסודי, מקצועי בבדיקה. מרוצה מאוד מהשירות שניתן על ידי אינספקט ופן האישי ממליץ

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

      חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
      Call Now Button