החשיבות של בדיקה אקוסטית / בדיקת רעש בנכסים

בדיקה אקוסטית בנכסים (בדיקת רעש) ממלאות תפקיד מרכזי בהבטחת נוחות, פרטיות ועמידה בתקנים רגולטוריים. מבתי מגורים ועד מבנים מסחריים, הבנה וניהול של העברת קול חיוניים ליצירת סביבות מגורים ועבודה נוחות. הנה הסיבה שבדיקת אקוסטיקה היא חיונית וכיצד היא יכולה להועיל לבעלי נכסים, ליזמים ולדיירים כאחד.

שיפור הנוחות ואיכות החיים:

רעש מוגזם בתוך נכס יכול לשבש את הפעילויות היומיומיות, להפריע לשינה ולהשפיע על הרווחה הכללית. בדיקות אקוסטיות מסייעות לזהות אזורים שבהם מתרחשת העברת קול, ומאפשרת לבעלי נכסים ליישם פתרונות כגון בידוד אקוסטי כדי לשפר את הנוחות ואיכות החיים של הדיירים.

בדיקת רעש לעמידה בתקנות הבנייה:

בישראל ישנן תקנות להגבלת רמות הרעש בנכסי מגורים ומסחר. על ידי ביצוע בדיקת אקוסטית, יזמי ובעלי נכסים יכולים להבטיח עמידה בתקנות אלו, הימנעות מקנסות פוטנציאליים או בעיות משפטיות תוך הפגנת מחויבות לנוהלי בנייה אחראיים.

אופטימיזציה של ערך הנכס:

נכסים המציעים ביצועים אקוסטיים מעולים הם לרוב אטרקטיביים יותר עבור קונים ודיירים. על ידי השקעה בבדיקות אקוסטיות ויישום אמצעי בידוד אקוסטי לפי הצורך, בעלי נכסים יכולים לשפר את ערך הנכסים שלהם ולבדל את ההיצע שלהם בשוק נדל"ן תחרותי.

הקלה על פרודוקטיביות וריכוז:

במסגרות מסחריות כמו משרדים או מוסדות חינוך, רעש מוגזם עלול לפגוע בפריון ולהפריע לריכוז. בדיקות אקוסטיות מאפשרות למנהלי נכסים לזהות אזורים שבהם יש צורך בשליטה קולית. בנוסף, סביבות המסייעות לעבודה ולמידה ממוקדת.

שיפור הבריאות והרווחה ע"י בדיקת רעש:

לחשיפה מתמשכת לרמות גבוהות של רעש עלולה להיות השפעות מזיקות על הבריאות הפיזית והנפשית, כולל מתח, עייפות ואובדן שמיעה. בדיקת רעש מסייעת להפחית סיכונים אלו על ידי זיהוי וטיפול במקורות זיהום רעש, ובכך לקדם סביבת חיים או עבודה בריאה ומהנה יותר.

בדיקת רעש

קיימים מספר סוגים של בדיקת רעש

בדיקת רעש אקוסטי

כאמור, בדיקות אקוסטיות מתרכזות בהערכת תקינות הבידוד של דירה. זה כולל מדידת העברת צלילים שונים, כגון גרירת רהיטים או צעדים מיחידות שכנות מעל, ועד רחשי מערכת הביוב של הבניין. הבדיקות האקוסטיות מתחלקות למספר סוגים:

 • קול הולם: קולות ורעשים שעוברים במבנה עצמו, כמו רעשי צעדים וגרירות רהיטים מהשכנים שמעל.
 • קול נישא באוויר: קולות ורעשים שנישאים באוויר ועוברים דרך הקירות, כמו רעש דיבורים מהדירות הסמוכות.
 • רעש מתקני תברואה: קולות ורעשים המגיעים מהמערכת התברואתית של הבניין, כמו רעש זרימת מים בצינורות, רעש פעילות המשאבות ואף הדחות אסלה.
 • רעש מעליות: קולות ורעשים המגיעים מפעילות המעליות, כמו רעש מנועים ורעש פתיחת דלתות.

בדיקת רעש סביבתי

בדיקות אלו מתרכזות בהערכת רעשים חיצוניים החודרים אל הבניין, כגון אלו הנוצרים ממעבים של מזגנים, ההמולה של המונים או ילדים משחקים בחוץ, קולות תנועה ורעשים הקשורים לפעילות עסקית בקרבת מקום. משך הבדיקות משתנה ונע בין מספר רגעים למספר ימים, בהתאם לדרישות הספציפיות של הלקוח.

לסיכום, בדיקת אקוסטיקה היא שלב קריטי ביצירת מאפיינים נוחים, תואמים ותורמים לרווחה. על ידי השקעה בבדיקות אקוסטיות ויישום אמצעי בקרה קוליים לפי הצורך, בעלים ויזמים של נכסים יכולים לשפר את ערך הנכס, לשפר את שביעות רצון הדיירים וליצור מרחבים שבהם אנשים יכולים לחיות, לעבוד ולשגשג.

לקבלת הצעת מחיר בקליק לחצו כאן
או בטלפון / בוואטס-אפ: 055-6657890

 

עדן טויטו
עדן טויטו
2023-05-01
באפריל 2023 איתי ביצע לנו בדק בית טרום המסירה (דירה 6 חדרים) ואנחנו מרוצים מאוד! הדוח הצביע על ליקויים בשווי עשרות אלפי שקלים שאין סיכוי שהייתי מוצא לבד! תודה רבה איתי.
אירה אפריאט
אירה אפריאט
2023-04-24
מאוד מקצועיים, מומלץ בחום
מרים לוין
מרים לוין
2023-03-12
יניב בודק יעיל מקצועי ונעים...מומלץ ביותר!!
וילי אסור
וילי אסור
2023-03-08
יחס אישי מקצועיות שרות מעל המצופה
ברכהחוה אהרון
ברכהחוה אהרון
2022-11-07
אנחנו מבקשים להמליץ בחום רב על חברת אינספקט לבדק בית כחברה מקצועית, אמינה יסודית, בעלת מוניטין וניסיון רב, קשובה לצרכי הדיירים. הדוח שנתקבל היה מפורט מעל המצופה. נשמח להמליץ לכל דורש כאמור בחום רב. יישר כחם !!!
Christian Lior Corpuz
Christian Lior Corpuz
2021-08-10
מאוד יסודי, מקצועי בבדיקה. מרוצה מאוד מהשירות שניתן על ידי אינספקט ופן האישי ממליץ

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

  מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

  השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

   חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
   Call Now Button